مردمان آخر الزمان

حجت الاسلام پناهیان – رمضان ۹۳ – مدیریت زمان
۷ مرداد, ۱۳۹۳
با گریه ایستاد، دوباره نگاش کرد-امام علی(ع)
۷ مرداد, ۱۳۹۳

آخر زمان و ظهور

هیئت امام حسن عسگری

امام عصر(عجل الله فرجه):

بدانید ما در رعایتِ حال شما،سستی نمی کنیم و شما را فراموش نمی کنیم.اگر غیر این باشد، بلاها بر شما نازل می شود و دشمنان،شما را ریشه کن میکنند.

امام جواد(علیه السلام)میفرمایند: قبل از ظهور، فتنه های سختی است، به طوری که مردی شب، مومن است، ولی صبح کافر میشود و دیگری، صبح مومن است و شب، کافر میشود. پس هر کس که این زمان را درک کرد، تقوا پیشه کند و گلیم خانه اش باشد(یعنی در خانه اش بنشیند و داخل فتنه ها نشود).

پیامبر(صلی الله علیه وآله)فرمودند: دوستی مردمان آن زمان ، فقط بر زبان هاست و مردم در قلب هایشان با یکدیگر مشاجره می کنند. گناهکاری، افتخار به حساب می آید و عفت، عجیب می نماید. و اسلام را همچون پوستین وارونه ، پشت رو به تن می کنند.

مردم به لباس خود، فخر فروشی نمایند. زمانی که طلاق بسیار شود.مردم به پدر و مادرشان ظلم می کنند، ولی به دوستانشان نیکی می کنند.عده ای از امت من، شراب را با نام دیگری می نوشند و بالای سرِ آنها موسیقی نواخته میشود.

زمانی می آید که مردم ، شراب را حلال می دانند.لعنت خدا،تمام فرشتگان و مردم بر آنها!

امیرالمومنین(علیه السلام)فرمودند: احکام و شرایعی که خداوند در کتابش بر پیامبرش محمد(صلی الله علیه وآله) نازل فرموده،باطل میشود ومیگویند:”فلانی چنین نظری دارد”و”فلانی چنین میگوید”و نظر و عقیده آنها را قبول دارند و سنت اسلامی را رها می کنند.

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: می بینی که به وسیله شراب ، مداوا می کنند و به بیماران توصیه می شود.

مردان آخر الزمان :

پیامبر(صلی الله علیه وآله)فرمودند: هر گاه در میان بیست نفر از مردان بودی و در صورت آنها دقت نمودی و یک مرد در میان آنها ندیدی که دیگران از او به خاطر خدا بترسند ، پس بدان ظهور نزدیک است.

 

 

محسن چنگیزی
محسن چنگیزی
بنده محسن چنگیزی، طراح سایت ابالمهدی هستم.از اولش علاقه بسیاری به بازی سازی، برنامه نویسی و وبلاگ نویسی داشتم.انشالله بتونیم زیر پرچم اهل بیت عاقب بخیر بشیم. امین رب العالمین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *