دعای پدر

آلبوم لحظه های آرامش و کد آهنگ پیشواز همراه اول-محمد خوارزمی
خرداد ۲۲, ۱۳۹۴
آهنگ محتاجم هدیه محمد خوارزمی به شهید مهدی مطلبی…
خرداد ۲۷, ۱۳۹۴

خداوند به پدرم فرزندی عطا نکرده بود و سنّ او از چهل سال می گذشت که همسر دوّمی انتخاب کرد، بازهم بچه دار نشد. یکی از همسایه ها که وضعیّت ما را می دانست روزی یک گونی بچه گربه را که تازه در خانه آنان متولّد شده بودند، به منزل ما آورد و در حالی که آنها را وسط حیاط پرت می کرد به پدرم گفت: حال که اجاقت کور است و بچّه نداری این بچه گربه ها را بزرگ کن!

پدرم می گفت: بسیار ناراحت شدم و دلم شکست.
بچه گربه ها را که جمع کردم و شمردم ۱۱ تا بودند.
امّا پدرم مأیوس نبود تا اینکه خداوند سفر حجّ را قسمت او کرد. ایشان در طواف و نماز به سایرین کمک می کرد و از آنان می خواست در کنار کعبه برای فرزند دار شدنش دعا کنند. مرحوم پدرم می گفت: من همانجا از خداوند خواستم نسل من مبلّغ دین باشد. به هر حال از سفر حج که برگشت، خداوند دوازده فرزند به او داد؛ یک فرزند از همسر اوّل و یازده فرزند از مادرم که همسر دوّم او بود.

با لطف الهی در سن چهارده سالگی به حوزه علمیه رفتم، یک سال در کاشان، هفده سال در قم، یک سال در نجف و یک سال نیز در حوزه مشهد بودم و پس از پیروزی انقلاب در تهران مقیم شدم.

توفیقاتم را از خداوند می دانم که پس از اشک پدرم در کنار کعبه و دعای مردم نصیب من فرموده است، همان گونه که نشر سخنانم از صدا وسیما را مرهون رهبری امام خمینی (قدس سره) و خون شهدا و تلاش و پیگیری علامه بزرگوار شهید مطهری می دانم و تمام نواقص و ضعف ها را از خود دانسته و از خداوند طلب مغفرت و از مردم عزیز عذرخواهی می کنم. [۱]

 

عکسهای استاد محسن قرائتی (حفظهم الله)

عکسهای استاد محسن قرائتی (حفظهم الله)

gheraati1 gheraati2 gheraati3 gheraati4

پی نوشت :

۱٫ محسن قرائتی، خاطرات حجت الاسلام قرائتی، ج۱، ص۲۸٫

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.