تاریخچه هیئت امام حسن عسگری علیه السلام تهرانسر

بِسمِ اللهِ الرَحمَنِ الرَحِیم

 

تاریخچه ای مختصر از هیئت امام حسن عسگری (علیه السلام) -تهرانسر

هیئت امام حسن عسگری تهرانسر

هیئت امام حسن عسگری تهرانسر

این هیئت در سال ۱۳۶۶ بنا به نیاز محله تهرانسرشرقی جهت ترویج و تعظیم شعائر اسلامی ، توسل به ائمه اطهار علیهم السلام و تشویق و تربیت نسل جوان و نوجوان برای پیمودن مسیر سیر الی الله و سیره و روش اهل البیت(علیهم اسلام) تاسیس گردید.

از جمله موسسین هیئت میتوان از برادران : علی اکبر افشار،سید علی فرهادی،سید مهدی مزینانی،رسول ارمکان،شعبانعلی خاندانی و سید حسن درخشان و… نامبرد.

مسئولین هیئت با برگزاری مراسمات مذهبی شامل دعای توسل،زیارت عاشورا،برگزاری مراسم شهادت و ولادت اهل البیت(علیهم السلام) در منازل اعضاء هیئت و برگزاری اردوهای زیارتی ، یادواره شهدا و…. همه اعضاء هیئت را در برگزاری مراسم دخیل می نمایند.

باتوجه به اینکه از اهداف مهم هیئت و شعار اصلی هیئت “شور همراه با شعور” میباشد ، همواره از منابر موعظه و تذکرات موثر سخنرانان گرانقدر در مراسمات هیئت بهره برده ایم که از میان آنها میتوان به منابر حضرات روحانی : شریفی،ماهری،علی اکبری،کریمی،شهید مطلبی،نصراللهی و… اشاره کرد که در برنامه های هیئت مانند ولادت ها و شهادت های اهل بیت(علیهم السلام)،۱۷ شب اول محرم ، شبهای ماه مبارک رمضان و جلسات اخلاقی-اعتقادی استفاده نموده ایم.

حضور اعضاء به همراه خانواده در هیئت(که شامل خواهران و برادران می باشد)ما را کمک کرده تا بتوانیم نقشی هرچند کم رنگ در اعتلای فرهنگ مذهبی،ولایی و ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده ها داشته باشیم.

ضمنا گروه فرهنگی هیئت درارای سایت abalmahdi.ir میباشد که بتواند در فضای مجازی هم برای اعضاء خود مطالبی را ارائه نماید. و همچنین کانال تلگرام هیات در آدرس:

https://telegram.me/heyatemamhassanaskari فعال بوده که عزیزان میتوانند از برنامه های هیات و گزارشات مراسمات اطلاع حاصل نمایند.

در پایان این سخن جا دارد یادی کنیم از همه گذشتگان و شهدایی که زمانی با ما در این جمع بودند و اشک ها و لبخندهایشان گرمی بخش مجالس اهل بیت(علیهم السلام)بود.

عزیزان ؛ شهید حاج رسول ریاضی رخشان، شهید حجت الاسلام مهدی مطلبی ؛ مرحومین : اسفندیار دوستکامی ، سالمی ، کمال سعادتیار ، حاج آقا محسنی ، جواد محسنی ، مهرداد خاندانی و سید رضا درخشان و مرحومه سمانه مفرحیان و ….

روحشان شاد و یادشان گرامی.

والسلام.